Biz Kimiz

 
Biz, Kadıköy Belediyesi Göztepe Gönüllüleri “Kişisel Gelişim Komitesi” üyeleri, teker teker kimler olduğumuzdan ziyade hangi topluluğa ait olduğumuz önemli diye düşünüyoruz.

16 Kasım 1995 yılında KASDAV gönüllüleri olarak bir araya gelerek Kadıköy’de ilk Gönüllü grubunu oluşturduk. Kendimize de bütün etkinliklerimizi Kadıköy ve Kadıköylüler için yaptığımızdan dolayı “ Kadıköy Gönüllüleri” ismini uygun bulduk. Böylece KASDAV Kadıköy Gönüllüleri diye anılmaya başladık.
Birçok farklı konuda çalışma komiteleri oluşturarak etkinlik düzenleyen Kadıköy Gönüllülerinde, biz de 2001 yılında çalışmaya başlayan “ Zihinsel ve Ruhsal Gelişim” alt komitesini oluşturduk.
2001 yılından itibaren başlayarak zihinsel ve ruhsal gelişim konferansları, sohbet toplantıları, reiki çalışmaları vb etkinliklerle topluma bu yönde hizmet etmeye başladık.
2004 yılında alt komitemizin adını “ Kişisel Gelişim” olarak değiştirdik. Artık bizlerde bu yönde daha deneyimli ve daha donanımlı olmuş aramıza uzman kişileri de almıştık, etkinliklerimize şifa taşları ve benzer çalışmalar da eklendi.
KASDAV kapanınca tüm gönüllüler Belediye Gönüllüsü oldu. Bunu takip eden yılda 1 Ocak 2010 tarihinde “ Kadıköy Gönüllüleri” isim değiştirerek “ Göztepe Gönüllüleri” adını aldı.
Çalışmalar hızla çoğalınca ve olumlu geri dönüşler artınca “Sosyal Yaşam” Komitesinin bir alt komitesi olan birimimiz yoluna 2010 yılında “ KİŞİSEL GELİŞİM KOMİTESİ” olarak devam kararı aldı.
2010 – 2011 döneminden bu yana 19 Mayıs Kültür Merkezinde gerçekleştirdiğimiz “Kişisel Gelişim Seminerleri” nden yüzlerce kişi yararlandı. 
Bütün bunların yanı sıra seri konferanslar; astrolojik konferanslar; reiki, qigong gibi enerji çalışmaları ile konumuzu destekleyen “ruhsal gelişim" sohbetleri “geçmişten geleceğe köprü” amaçlı sergiler ile bu etkinliklere gösterilen ilginin fazlalığı bize hep yola devam dedi.
Biz, işte sizlerden aldığımız bu güçle çıtasını her geçen gün biraz daha yükseltmeyi amaçlayan ve bu yönde hizmet verdikçe bundan çok büyük haz alan ve mutluluk duyan bir avuç gönüllü grubuyuz.
Şimdi de dijital ortamda daha geniş bir kitleye ulaşmayı amaçlıyoruz.
 
Kadıköy Belediyesi Göztepe Gönüllüleri-Kişisel Gelişim KomitesiHiç yorum yok:

Yorum Gönder